Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Ponad 60-letnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na zmiany – to największe atuty Politechniki Krakowskiej. Dzięki nim uczelnia — funkcjonując w tak konkurencyjnym ośrodku akademickim, jak Kraków — wywalczyła mocną pozycję i utrwaliła markę, którą najlepiej określa słowo solidność.

Dajemy studentom najtrwalszy kapitał na rynku pracy
- wiedzę

Mury Politechniki opuściło około 60 tys. absolwentów — to ogromna rzesza bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Stawiamy na jakość kształcenia, dając studentom najtrwalszy i najcenniejszy kapitał, z którym wchodzą na rynek pracy — wiedzę. O tym, że pracodawcy wysoko cenią wykształcenie zdobywane na Politechnice, świadczy zajęcie przez uczelnię 1. miejsca w Rankingu Szkół Wyższych prestiżowego tygodnika „Newsweek”. Głównym kryterium klasyfikacji była rynkowa wartość wykształcenia. Tak doskonały wynik to na pewno zasługa absolwentów, ale także dowód na to, że oferujemy atrakcyjne i adekwatne do wymagań współczesnej gospodarki kierunki studiów.

Obecnie uczelnia kształci ponad 15 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych. W ofercie edukacyjnej Politechniki znajduje się 19 kierunków na 7 wydziałach. Tak duży wybór oznacza różnorodność poszukiwań intelektualnych oraz rozwiązywanie ambitnych zadań pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowej.

Wielu spośród 1200 pracowników naukowych i dydaktycznych to wybitni specjaliści, uczestniczący w pracach międzyuczelnianych i międzynarodowych zespołów badawczych. Ich wiedza i kompetencje pozwalają naszej uczelni utrzymać odpowiednią pozycję w Polsce i w międzynarodowym środowisku naukowym. Rozwijane są takie dyscypliny naukowe jak: architektura i urbanistyka, budownictwo i transport, elektrotechnika, inżynieria środowiska, mechanika, budowa i eksploatacja maszyn.

Pamiętając, że działamy na terenie Krakowa, realizujemy działalność kulturalną, wspieramy artystów w ramach Teatru Zależnego, a także organizujemy liczne wystawy w  galerii „Gil”. Naszym studentom oferujemy bogate możliwości rozwoju pasji sportowych i artystycznych, zgodnie z panującym w  szkolnictwie wyższym trendem humanizacji studiów technicznych.

Chcemy by każdy absolwent Politechniki Krakowskiej reprezentował najwyższe standardy etyczne i wysoki poziom naukowy, a na rynku pracy mógł wybierać spośród jak największej ilości interesujących ofert, zgodnie z promującym uczelnię hasłem: Politechnika KrakowskaProsta droga do Kariery.

Gdzie jesteśmy
Warszawska 24
31-155 Kraków
tel.: +48 12 628 20 00

zapamiętaj mnie (?)
Nie pamiętasz hasła?
staże i praktyki
JOBalert
Najnowsze oferty prosto na Twoją skrzynkę email. Otrzymuj za darmo.

img

Regulamin | O nas | Kontakt | Miasto Pracy - JAKOŚĆ ROKU 2011 | Kalasoft

© Biuro Karier / 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Nasz kanał facebook
Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français