Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français
Akademia Pomorska w Słupsku

 

 

Historia

Akademia Pomorska w Słupsku jest wyższą uczelnią publiczną o czterdziestoletniej tradycji. Powstała w 1969 r. na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów (DzU Nr 18 poz.134) pod nazwą Wyższa Szkoła Nauczycielska. Bazą dla WSN było Studium Nauczycielskie istniejące od 1957 r.  W trakcie wieloletniej działalności uczelni jej nazwa była kilkakrotnie zmieniana, co wynikało z wymogów formalnych i poszerzania oferty edukacyjnej. Akademia Pomorska w Słupsku obecną nazwę przyjęła w 2006 r., wcześniej – w 1974 r. WSN przekształciła się w Wyższą Szkołę Pedagogiczną, a w 2000 r. WSP – w Pomorską Akademię Pedagogiczną. Kolejnym etapem rozwoju jest zdobycie statusu uniwersytetu.

Misja

Akademia Pomorska w Słupsku, zgodnie z wielowiekową tradycją uniwersytetów europejskich, odwołuje się do uniwersalnych wartości: prawdy w nauce, wspólnotowego charakteru wiedzy i nauczania, szacunku dla różnorodnych poglądów, twórczej relacji między nauczycielami akademickimi i studentami. 

Misją Uczelni wobec społeczeństwa jest współtworzenie i zachowanie kultury oraz tożsamości narodowej z poszanowaniem odmiennych kultur i tradycji; zdobywanie, interpretowanie, przechowywanie i przekazywanie wiedzy zgodne z kanonem wiedzy uniwersalnej; krzewienie krytycznej postawy wobec rzeczywistości w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość jednostki, Polski, Europy i świata. Uczelnia czuje się współodpowiedzialna za tworzenie społeczeństwa wiedzy poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, w szczególności – informacyjnych. Zapewnia rozwój naukowy swoim pracownikom. Podejmuje nowe wyzwania dydaktyczne, dbając o wysoką jakość kształcenia i dopasowując swą ofertę edukacyjną do wymogów szybko zmieniającego się rynku pracy, współpracy międzynarodowej oraz rosnącego zapotrzebowania na różnorodne formy kształcenia ustawicznego.

Realizując te zadania, Uczelnia uczestniczy w funkcjonowaniu systemu oświatowego Słupska i regionu.  Dla Akademii Pomorskiej w Słupsku szczególne znaczenie ma obecność w regionie, poprzez dostosowywanie swojej oferty edukacyjnej, badawczej i kulturalnej do potrzeb społeczności lokalnej. Uczelnia współpracuje w tym zakresie z samorządami i innymi organizacjami społecznymi i gospodarczymi. 

Swoją misję Uczelnia realizuje, prowadząc studia i badania w następujących dziedzinach naukowych: nauk humanistycznych, społecznych, prawnych, ekonomicznych, matematycznych, biologicznych, chemicznych, fizycznych, leśnych, technicznych, medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o Ziemi, nauk o kulturze fizycznej oraz sztuk muzycznych i in.  Akademia Pomorska w Słupsku jest wspólnotą jej pracowników, studentów i absolwentów, którzy pielęgnują tradycje akademickie oraz dbają o dalszy rozwój i dobre imię Uczelni.  Uchwała NR R/0004/31/11 Senatu Akademii Pomorskiej w Słupsku z dnia 28 września 2011 roku w sprawie przyjęcia Misji Akademii Pomorskiej w Słupsku

Nasza strona: http://apsl.edu.pl/

Gdzie jesteśmy
Krzysztofa Arciszewskiego 22a
76-200 Słupsk
tel.: +48 59 840 59 36

Komentarze

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy...
Dodaj nowy komentarz.
Wysyłając wiadomość akceptujesz regulamin

Pozostało znaków: 1000


zapamiętaj mnie (?)
Nie pamiętasz hasła?
staże i praktyki
JOBalert
Najnowsze oferty prosto na Twoją skrzynkę email. Otrzymuj za darmo.

img

Regulamin | O nas | Kontakt | Miasto Pracy - JAKOŚĆ ROKU 2011 | Kalasoft

© Biuro Karier / 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Nasz kanał facebook
Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français