Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français
BDO Sp. z o.o.

 

BDO w Polsce

BDO w Polsce powstało w 1991 roku jako jedna z pierwszych międzynarodowych firm audytorskich.  BDO jest firmą audytorsko-doradczą o największym doświadczeniu w obsłudze spółek giełdowych  w Polsce. Wśród klientów BDO znajdują się przedsiębiorstwa z Listy 500 Rzeczypospolitej, spółki giełdowe, instytucje finansowe i narodowe fundusze inwestycyjne, którym oferujemy usługi w zakresie badania sprawozdań finansowych, doradztwa podatkowego oraz szeroko rozumianego doradztwa finansowego i ekonomicznego. Świadczymy usługi audytorsko-doradcze oferując m. in. usługi audytu, doradztwa podatkowego, outsourcing i doradztwo księgowo-kadrowe, doradztwo finansowe, inwestycyjne i transakcyjne, doradztwo IT. Oferujemy również pełną ofertę szkoleniową i konferencyjną wspartą licznymi publikacjami autorskimi naszych ekspertów.

Na rynku polskim od 2005 roku doradzaliśmy ponad 4.000 Klientom. Nasi Klienci reprezentują wszystkie gałęzie przemysłu, handel i usługi.

Przez ostatnie 4 lata przeprowadziliśmy ponad 17.000 prac audytorskich i doradczych  w tym prawie 1.300 dla firm giełdowych. Od 2005 roku obsługiwaliśmy ponad 100 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Corocznie prowadzimy ponad 400 szkoleń gdzie szkolimy około 8.000 osób Nie boimy się wyzwań Przeprowadziliśmy pierwsze prywatyzacje w Polsce.

Braliśmy udział we wprowadzeniu na giełdę pierwszych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Przygotowaliśmy pierwszy prospekt emisyjny w Polsce oraz pierwszy prospekt wg nowych rozporządzeń Unii Europejskiej.

Uczestniczymy w Programach Operacyjnych finansowanych przez Fundusze Strukturalne EFS, EFRR oraz projektach w ramach Funduszu Spójności.

Wykonywaliśmy ekspertyzy doradcze dla Rady Polityki Pieniężnej i Prezesa Narodowego Banku Polskiego w zakresie aktualizacji zasad rachunkowości.

Podobnie jak w innych krajach, również w Polsce BDO specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw w zakresie usług audytorskich oraz doradztwa księgowego, podatkowego i finansowego. Prowadzimy również wiele szkoleń w zakresie rachunkowości, podatków i finansów. Na co dzień obsługujemy czołowe zagraniczne i polskie przedsiębiorstwa, spółki giełdowe, instytucje finansowe, narodowe fundusze inwestycyjne. Wszystkim naszym Klientom oferujemy profesjonalizm, indywidualne podejście oraz długofalową współpracę nastawioną na rozwój i innowacyjność.  

O naszym innowacyjnym podejściu świadczą m.in.: Przeprowadzenie pierwszych w Polsce prywatyzacji, w tym prywatyzacji KGHM.

Wprowadzenie na GPW pierwszych firm z sektora energetycznego i leasingowego.

Przygotowanie pierwszego w Polsce prospektu emisyjnego.

Udział w przygotowaniu pierwszego unijnego prospektu emisyjnego.

Z uwagi na doświadczenie zawodowe oraz praktyczną wiedzę i autorytet, eksperci BDO są często zapraszani do wydawania opinii dla instytucji rządowych. Biorą także udział w niektórych etapach prac ustawodawczych: Ekspertyzy doradcze dla Rady Polityki Pieniężnej i Prezesa Narodowego Banku Polskiego w zakresie aktualizacji zasad rachunkowości.

Udział ekspertów BDO w organach Krajowej Izby Biegłych Rewidentów odpowiedzialnych za opracowanie norm zawodowych biegłych rewidentów.

Udział specjalistów BDO w zespole powołanym przez Ministra Finansów, którego zadaniem była nowelizacja Ustawy o Rachunkowości oraz dostosowanie Polskich Standard Rachunkowości do standardów międzynarodowych.

Szkolenie służb finansowych w zakresie podatków, fuzji i przejęć przedsiębiorstw, prawa spółek handlowych, instrumentów finansowych, skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości.

BDO jest laureatem Medalu Europejskiego za jakość usług audytorskich.   Obecnie posiada oddziały w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie zatrudnia ponad 300 osób, posiadających uprawnienia biegłych rewidentów, doradców podatkowych, radców prawnych i ekonomistów.

 

 

 

Polecane oferty
Gdzie jesteśmy
Postępu 12
02-676 Waszawa
tel.: +48 22 543 16 00

Komentarze

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy...
Dodaj nowy komentarz.
Wysyłając wiadomość akceptujesz regulamin

Pozostało znaków: 1000


zapamiętaj mnie (?)
Nie pamiętasz hasła?
staże i praktyki
JOBalert
Najnowsze oferty prosto na Twoją skrzynkę email. Otrzymuj za darmo.

© Biuro Karier / 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Nasz kanał facebook
Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français