Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français
Atlas

Grupa ATLAS

GRUPA ATLAS to polski koncern, w skład którego wchodzi 16 fabryk przetwarzających surowce z 5 własnych kopalni gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Zatrudnia ponad 2 tysiące osób.

Zaczęło się od ATLASA. Firma, założona w 1991 r. przez trzech łodzian, Grzegorza Grzelaka, Andrzeja Walczaka i Stanisława Ciupińskiego, w ciągu kilku zaledwie lat zdobyła pozycję lidera na polskim rynku chemii budowlanej. Tworzenie spółek z innymi przedsiębiorstwami dało początek GRUPIE ATLAS. Dziś w jej skład wchodzi  18 podmiotów gospodarczych: głównie producenci chemii budowlanej i dostawcy surowców, ale też firma transportowa i przedstawiciel branży energetycznej.

Misję, którą sobie wyznaczyła, grupa formułuje prosto: ATLAS ułatwia i przyspiesza budowanie.

Wyniki finansowe GRUPY ATLAS plasują ją w gronie najlepiej zarządzanych polskich przedsiębiorstw.

ATLAS od początku swojej działalności dokłada starań, by być firmą społecznie odpowiedzialną. Te cele grupa realizuje poprzez własne organizacje pożytku publicznego.

Fundacja Dobroczynności Atlas pomaga osobom chorym, dzieciom żyjącym w biednych, często patologicznych rodzinach. Za ideę budowy hospicjum w Sopocie i jej sfinansowanie, otrzymała tytuł „Dobroczyńca Roku” i Nagrodę Specjalną od Akademii Rozwoju Filantropii. W Łodzi działa Atlas Sztuki – galeria, założona przez jednego ze wspólników firmy. W ciągu ośmiu lat zyskała miano jednego z najbardziej interesujących miejsc wystawienniczych w kraju, a w rankingu tygodnika Polityka dwukrotnie uznana została za najlepszą polską galerię prywatną. Słynie z tego, że prezentuje szeroki wachlarz współczesnych sztuk wizualnych.

Kierując się upodobaniami swoich klientów, ATLAS od lat sponsoruje sport, choć dziś w nieco odmiennej formie, niż wówczas, gdy sponsorował żużlowców WTS Wrocław czy koszykarzy Stali Ostrów Wielkopolski. Teraz ATLAS jest dumny ze „swojej” ARENY – łódzkiej hali widowiskowo-sportowej, jednego z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

 

Polecane oferty
Gdzie jesteśmy
Św. Teresy Od Dzieciątka Jezus 105
91-222 Łódź
tel.: 42 631 892

Komentarze

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy...
Dodaj nowy komentarz.
Wysyłając wiadomość akceptujesz regulamin

Pozostało znaków: 1000


zapamiętaj mnie (?)
Nie pamiętasz hasła?
staże i praktyki
JOBalert
Najnowsze oferty prosto na Twoją skrzynkę email. Otrzymuj za darmo.

img

Regulamin | O nas | Kontakt | Miasto Pracy - JAKOŚĆ ROKU 2011 | Kalasoft

© Biuro Karier / 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Nasz kanał facebook
Zmień język / Choose Language / Ablösung Sprache / Choisir la langue Polski English Deutsch Français